image1 image2 image3 image4 image5
logotype

Spotkanie autorskie w Małgorzatą Strzałkowską

Już w czwartek 18 maja o godz. 9:00 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie gościć będzie Małgorzatę Strzałkowską - pisarkę, poetkę i ilustratorkę książek dla dzieci.

 

 

Autorka zadebiutowała w „Świerszczyku” w 1987 r. Zajmuje czołowe miejsce w polskiej literaturze dla dzieci, obok autorów tej miary co Tuwim czy Brzechwa. Napisała ponad sto pięćdziesiąt książek (część z nich także zilustrowała). Jest autorką tekstów na ubrania marki Endo oraz bajek, piosenek i scenariuszy dla TVP1 (Jedyneczka, Budzik, Babcia Róża i Gryzelka). Współpracowała lub współpracuje z czasopismami: „Świerszczyk”, „Dziecko”, „Miś”, „Pentliczek”, „Ciuchcia”, „Nasz Maks”, „Skarb malucha”. Jej wiersze, baśnie i opowiadania znajdują się w podręcznikach i antologiach, a książki – na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Za całokształt twórczości otrzymała w 2014 r. Medal Polskiej Sekcji IBBY.

Spotkanie z Małgorzatą Strzałkowską odbędzie się w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani” finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach I Edycji Budżetu Obywatelskiego. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

free joomla templatesjoomla templates
2019  Biblioteka w Żabnie  globbers joomla templates