image1 image2 image3 image4 image5

Spektakl teatralny "Na jagody"

XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w tym roku przypada w dniach od 8 do 15 maja. Z tej okazji M-GBP w Żabnie przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich czytelników.

Jedną z nich był spektakl teatralny dla najmłodszych czytelników pt. „Na jagody” na podstawie  baśni Marii Konopnickiej pod tym samym tytułem. Jest to wierszowana opowieść o małym Janku, który wybrał się do lasu po jagody.
W role aktorów wcielili się najmłodsi czytelnicy i jednocześnie członkowie teatru Moliki, działającego przy bibliotece. Główną rolę – Janka zagrała Paulina Czarna, Króla Jagodowego – Hubert Makowski. Pannami borówczanymi były: Kamila Chłoń, Oliwia Saładyga i Hanna Ciećko. Jagodowi Królewicze to: Wojciech Dziura, Tymoteusz Górczak i Nikola Fil. Panią Ochmistrzynię zagrała Milena Mikowska, a wiewiórki to Natalia Stryczek i Olga Mikowska. Narratorem była Zuzanna Dziura.
Spektakl obejrzały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Żabnie, Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Odporyszowie oraz dzieci  z Przedszkola „Pałacyk Malucha”  w Tarnowie. Na zakończenie pozowały do pamiątkowego zdjęcia oraz zwiedzały bibliotekę.

free joomla templatesjoomla templates
2017  Biblioteka w Żabnie  globbers joomla templates